Domů Naša ponuka | Vyrobcovia | VŠETCI VÝROBCOVIA | Forever | Starostlivosť o pokožku | Tvár Forever Firming Day Lotion

Forever Firming Day Lotion

17 

Cena pri bezplatnej registrácií

Spevňujúci Day Lotion krém je krém na špeciálnu starostlivosť o pleť. Je vyvinutý pre každodenné používanie. Ideálny je pre denné vyváženie prvkov, ktoré zamedzujú príznaky starnutia. Pomáha zabezpečiť pružnosť kože, vyrovnať prípadné vrásky, sťahuje póry, poskytuje základ pre aplikáciu make-up.

K dosiahnutiu, čo najlepších účinkov, je vhodné používať krém každý deň – obsahuje zmes aloe vera, zvlhčovadlo, kolagén – tie sú potrebné pre udržanie dobrej štruktúry pokožky a pomáha obnoviť mladý vzhľad pleti. Obsahuje vitamíny C a E – v najväčšej miere. Ďalej obsahuje aj iné vitamíny a minerálne látky, tie sa nachádzajú predovšetkým v aloe vera.

Aloe vera je sukulentná rastlina, ktorá rastie v subtropických a tropických oblastiach. Jednou z hlavných látok, ktoré majú priaznivé účinky je polysacharid acemanán.

Táto substancia pri vnútornom užití podporuje imunitný systém, chráni bunky a vyživuje bunkové membrány a pôsobí antibakteriálne, antivirálne, antimykoticky a protizápalovo.

Používa sa nielen vo všeobecnom lekárstve, ale ja v zubnom lekárstve ako lepidlo na zubné náhrady. Je používaná aj v potravinovom či kozmetickom priemysle.

Z aloe vera sa získavajú predovšetkým dva odlišné produkty – latex (koncentrát) a gél.

Aloe vera je nenáročná rastlina na pestovanie, môžeme si ju bezprolémovo vypestovať aj doma. Aloe vera kvet si vyžaduje priepustnú a ľahkú pôdu bez rôznych prídavných látok, ale zato potrebuje mať jeden základ kompostu, jednu časť listovej pôdy a piesku. Je viac závislá na slnečnom svetle než na vode.

Šťavu z rastlín starých približne dva roky už môžeme používať, predovšetkým k liečbe popálenín, oparov, plesní, na pleťové masky…

Aloe vera obsahuje:

antrachinony, chromony,
sacharidy – manóza,
glukóza…,
vitamín B1, vitamín B2, vitamín B6,
vitamín C,
cholin,
kyselina listová,
beta-karotén,
esenciálne aminokyseliny, neesenciálne aminokyseliny – kyselina glutamová, kyseliny asparagová…,
minerálne látky, sodík, draslík, chlór, mangán, vápnik, zinok, meď, chróm, železo, selén, fosfor,
kyselina salicylová,
kyselina arachidová,
sorbát draselný a iné

Aloe vera je známa aj svojou pomocou pri ťažkom akné, obsahuje veľa vitamínov a prospešných látok, pre zabezpečenie hladkej a pružnej pokožky. Nájdeme aj v spojení s čajovníkom a inými produktmi. Pri ťažkom akné, kde si už nevieme dať rady, pomáha protizápalovo, má schopnosť, že sa zápal a akné nerozširuje na ďalšie ešte nepostihnuté miesta – zachováva celistvosť kože pri drobných rankách a urýchľuje hojenie.

Účinky aloe vera:

podporuje imunitu,
podporuje metabolizmus,
napomáha pri trávení – pri zápche, hnačke, plynatosti…,
obrana proti infekciám,
pomáha pri ochrane vlasov a pokožky na hlave,
zachováva pružnosť pleti,
vyvažuje pH,
chráni pred rozširovaním zápalov pokožky,
prirodzene ju chráni pred škodlivinami,
bojuje proti silnému akné,
zachováva správnu hladinu vody a vlhkosti nielen vo vlasoch, ale aj v pokožke,
udržiava zdravé nechty, pokožku a vlasy, ktoré sa neštiepia,
pomáha pri rekonvalescencii,
bojuje proti syndrómu chronickej únavy,
pôsobí ako silný vnútrobunkový antioxidant,
hojenie rán a popálenín…

Aloe vera je tiež známa tým, že sa používa aj pri bylinkovom liečení, pri homeopatii, aromaterapii, v indickej medicíne, v čínskej a arabskej medicíne.

Aloe vera sa nachádza v rôznej forme – je dosť rozšírená a jej cena závisí od produktu a toho či sa spája ešte s ďalšími prvkami. Nachádza sa v aloe vera produktoch ako napr. gél aloe vera, aloe vera šťava, aloe vera sirup, v tabletách, aloe vera sprej prvej pomoci, v kozmetických prípravkoch a prípravkoch v už spomínanom zubnom lekárstve. Známy je aj aloe vera gél na pitie – ide často o menšiu dávku, ale zato veľmi prospešnú pre vnútornú očistu. Známe sú rôzne značky a varianty ako aloe vera gél forever, aloe vera forte, aloe blossom herbal tea.

Obsah: 59 ml

Jít do obchodu