Domů Naša ponuka | Vyrobcovia | VŠETCI VÝROBCOVIA | Forever | Starostlivosť o pokožku | Telo Forever Avocado Face&Body Soap

Forever Avocado Face&Body Soap

Možno to neviete, ale avokádo je ovocie, plod hruškovca prelahodného. Zrelý plod je mäkký a má sýtozelenú až čiernu farbu, vo vnútri je svetložltý až zelený.

V strede sa nachádza pomerne veľká guľatá kôstka. Dužina sa dobre roztiera. Avokádo je asi 7-20 cm dlhé a má tvar hrušky.

Avokádo je veľmi bohaté na:

Mineráne látky,
Draslík,
meď,
Magnéziu,
Fosfor,
Vitamín C,
Vitamín E,
Vitamín K,
Vitamín H,
Vitamín B3 a B5.

Dužina obsahuje rôzne kyseliny predovšetkým kyselinu olejovú, palmitovú linolovú – patra medzi kvalitné tuky.

Avokádo sa používa nielen v kuchyni, ale aj v potravinárstve, kozmetike a zdravotníctve – poprípade v alternetívnej medicíne.

Existujú rôzne recepty z avokáda – najznámejšia je asi nátierka (pomazánka). Recept na avokádo sa spravidla skladá z potravín pomerne bohatých na výživové látky a vitamíny.

Avokádo sa pestuje v domácom prostredí, predovšetkým v črepníku. Možno si kladiete otázku ako pripraviť avokádo? – je to veľmi jednoduché – dajte dole šupku, oddeľte dužinu od kôstky a zmiešajte s ostatnými prísadami.

Dužina sa ľahko roztláča. Receptov s avokádom je nespočetné množstvo, často h nájdeme v spojení s cesnakom, prípadne s taveným syrom.

Avokádo je známe aj tým, že napomáha pri chudnutí – jeho obsah kvalitných tukov napomáha telu odbúravať tuky, ktoré sa usádzajú a nahradzuje ich kvalitný tuk, ktorý je potrebný pre zabezpečenie životne dôležitých procesov a funkcií.

Jedna z látok v avokáde zvyšuje produkciu hrmónu v štítnej žľaze – tým stúpa úroveň metabolizmu a spaľujú sa kalórie.

Ďalšia látka v tomto dare prírody spomaľuje uvoľňovanie inzulínu – čiže telo nestihne uložiť všetky tuky. Konzumáciou zdravia prispievame aj k zefektívneniu procesov, znižuje hladinu cukru v krvi.

Prírodná krása začína čistou a zdravou okožkou, konzumácia avokáda sa prejavuje aj na nej. No čo by ste povedali na využitie avokáda ako mydla.

Mydlo je vyrobené z prírodných prísad – ide o zmes avokádového masla a citrusov. Avokádo ponúka úľavu pre každý typ pleti – je možné používať ho denne. Jemne hydratuje a odmasťuje tvár – čistí ju bez podráždenia – zanecháva póry čisté a bez zápalu. Pre suchú pokožku ponúka možnosť rýchlej hydratácie a výživy.

Tento produkt pôsobí aj dlho potom ako ste sa vykúpali – čerstvá citrusová vôňa príjemne vonia a pomaly sa vytráca – veľmi dlhý čas sa udrží na pokožke. Vaša pleť a telo je mäkké, pružné, zdravé počas celého dňa.

Avokádo a zvlášť v spojení s citrusmi obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti voľných radikálom. Vyskúšajte a neoľutujete, zamilujete sa doň.

Jít do obchodu