Zdieľaj

Otázka na všetky ženy – Aké by ste chceli mať riasy? Dlhé, husté a pevné – také, ktoré vyčaria zvodný a okúzľujúci pohľad? Ak s kvalitou svojich mihalníc nie je z nejakých dôvodov spokojné, máme pre vás niekoľko tipov ako to zmeniť. V recenziách vám prinášame aktuálne najlepšie prípravky na rast rias.

Čo by vás mohlo zaujímať?

Skôr ako začneme, zodpovieme často kladené otázky o prírodných prípravkoch na rast rias:

 1. Fungujú vôbec?
 2. Má zmysel investovať do ich kúpy?
 3. Čo od takého séra môžem očakávať?

1. Ako fungujú prírodné prípravky na rast mihalníc?

Ako je už z ich názvu jasné, ich hlavnou úlohou je podpora rastu. Mihalnica je kožný derivát podobný chlpu alebo vlasu. Ak chcete podporiť jej rast, štruktúru a pevnosť a predĺžiť rastovú fázu, musíte sa zamerať na výživu od korienku. Preto je väčšina prípravkov na rast mihalníc v podobe séra/tekutiny v malej tube podobnej maskare s tenkým aplikátorom, ktorým si účinné zloženie séra nanášate čo najbližšie k línii, z ktorej mihalnice vyrastajú.

2. Maskara a umelé riasy vs. Sérum

Vychádzajme z predpokladu, že skôr, ako sa rozhodnete pre kúpu kvalitného séra, sa niečo o nich chcete dozvedieť. Okrem lákavých obalov, zloženia, ktorému možno ani veľmi nerozumiete a skúseností od užívateliek pred vami, okolo vás isto prejdú aj články o tom, ako je to škoda peňazí, ako žiadny takýto prípravok nefunguje (ale čo potom tie reálne ženy, u ktorých fungoval?) a určite budete váhať.

Tak poďte spolu s nami počítať! Koľko kvalitných riaseniek s efektom extra predĺženia a zahustenia už doma máte a ako dobre plnia svoj účel? Koľkokrát ste si už dávali urobiť umelé 3D alebo 4D mihalnice? Predlžovanie alebo zahusťovanie mihalníc je jedným z najčastejších kozmetických úkonov a začína niekde na sume 30-40€ za prvotnú aplikáciu. Približne po mesiaci vás čaká dopĺňanie alebo po 6-8 týždňov idete rovno na nové. Ak si zvyknete na okúzľujúci pohľad a čokoľvek menej výrazné na vašich očiach je nedostačujúce, tak sa z udržiavania umelých rias stáva už dosť výrazná položka. Nehovoriac o tom, že práve v tomto období musíte starostlivosť o vlastné riasy podporiť a zaobchádzať s nimi šetrne, pretože práve na nich sú umelé riasy nalepené.

Po viacnásobnej aplikácii umelých rias majú ženy vlastné riasy preriedené, vypadané a veľmi oslabené. Je to v podstate taký začarovaný kruh, kde jediným východiskom je naštartovať rast vlastných rias – presne takých, aké chcete. Takých, ktoré sú pekné na pohľad, silné z hľadiska štruktúry a odolné voči mechanickým vplyvom.

3. Aké výsledky dosiahnem pri pravidelnej aplikácii séra určeného na rast rias?

 • Získate riasy hustejšie a dlhšie.
 • Predĺžite rastovú fázu rias. Tá trvá približne 4-6 týždňov, potom sa rast zastavuje a približne 3 mesiace zotrváva riasa na svojom mieste, kým ju bunky kože nevytlačia a jej miesto nezaujme nová. Riasy v prirodzených podmienkach vypadávajú priebežne, čo znamená, že by ste nemali mať výrazne preriedené až prázdne miesta.
 • Všetko však závisí od vášho aktuálneho zdravotného stavu alebo od spôsobu zaobchádzania s mihalnicami (napr. nešetrné odličovanie, nadmerná záťaž spôsobená umelými riasami,…).
 • Niektoré prípravky sľubujú rýchly nástup účinku a dokonca aj stmavnutie rias.

3 najlepšie prípravky na rast rias – podľa zloženia a skúsenosti užívateliek

GIGALASH

asdsadadasd

30 EUR

 • Vlastné posilnené mihalnice
 • + Veľmi dobrý pomer cena/množstvo+ Veľmi dobrý pomer cena/kvalita+ 100% garancia vrátenia peňazí+ Výsledky
 • 1. Místo
  Lorem ipsum dolor si amet, at ferri regione quo, quis lucilius elei vim te. Et eum omitt an menandri, hastoi mucius graeco liortis cu, inani et vis.
 • Gigalash - 97 %

HAIRPLUS

xfdxfdx

85 EUR

 • Spokojné užívateľky
 • + balenie, ktoré vydrží na 3 mesiace
 • 2. Místo
  Lorem ipsum dolor si amet, at ferri regione quo, quis lucilius elei vim te. Et eum omitt an menandri, hastoi mucius graeco liortis cu, inani et vis.
 • HairPlus - 93 %

MIRALASH

assxsx

65 EUR

 • Garancia vrátenia peňazí
 • + výhodná cena za dvojbalenie + poštovné zadarmo
 • 3. Místo
  Lorem ipsum dolor si amet, at ferri regione quo, quis lucilius elei vim te. Et eum omitt an menandri, hastoi mucius graeco liortis cu, inani et vis.
 • MiraLash - 84 %

#1 Gigalash


Recenzia Gigalash

Ak na svoje vlastné a skutočné mihalnice nechcete dlho čakať siahnite po overenom sére na rast rias  – Gigalash.

Výrobca tvrdí, že zvládne tieto hlavné úlohy:

 • predĺženie rastovej fázy mihalníc, vďaka čomu môžu mihalnice narásť dlhšie;
 • zabraňuje predčasnému vypadávaniu, teda prispieva k ich zahusteniu;
 • urýchľuje rast nových a zvyšuje ich odolnosť.

Prečo je Gigalash účinný?

Môže za to jeho patentované a dermatologicky testované zloženie. Obsahuje zmes EPM enzýmov, ktoré pozostávajú z 10 aminokyselín. Tie sú súčasťou proteínov v ľudskom tkanive, dokážu produkovať nové vlasové bunky a aktivovať spiace vlasové folikuly, čím výrazne podporujú rast rias. Okrem nich Gigalash obsahuje aj keratín, panthenol, dôležité vitamíny A a E a viaceré prírodné extrahované výživné látky a oleje. 

Gigalash – základné čísla

Pri každom prípravku vás isto bude zaujímať veľkosť balenia, cena, výdatnosť, frekvencia používania a doba, za ktorú môžete na sebe pozorovať prvé výsledky.

Pomer cena/balenie

V elegantnom zlatom čiernom obale sa nachádza 6 ml séra, ktoré u oficiálneho predajcu kúpite už za cenu 30€ (pri väščom odbere sú výrazné zľavy).

Frekvencia používania

Sérum sa tenkým aplikátorom nanáša ku korienkom rias 2 krát denne, ráno a večer. Pri rannej aplikácii môžete po pár minútach prejsť k líčeniu očí, žiadne kontraindikácie s bežne dostupnými maskarmi neboli zistené. V pravidelnej aplikácii pokračujte po dobu 6 týdžňov. V nasledujúcom období stačí dodržať udržiavacu fázu pri aplikácii 2 krát týždenne.

Prvé výsledky

Oficiálne informácie uvádzajú, že prvé predĺženie rias (v priemere o 1-1,5 mm) na sebe zaznamenáte už po 7 dňoch používania. Po dvoch týždňoch riasy podrastú o 50% v porovnaní s pôvodnou dĺžkou. A po piatich týždňoch by mali byť takmer raz také dlhé ako na začiatku.

Výdatnosť balenia

Tento údaj vás veľmi poteší. Jedno 6 ml balenie vám postačí na 5-6 mesiacov. V tomto časovom rozpätí je zahrnuté obdobie intenzívnej aplikácie a udržovacia fáza. Ak by ste nepokračovali v udržiavacej fáze, výsledky by postupne odozneli. Rastový cyklus zdravých rias je 2 mesiace. Je teda potrebné im priebežne dodávať dôležité podporné živiny, aby aj sa urýchlil nástup nových rias.

Pre viac informácií – kompletná recenzia Gigalash TU

Gigalash PLUSY

 • Vlastné posilnené mihalnice, ktoré sú hustejšie a dlhšie.
 • Oftalmologicky a dermatologicky testované sérum = prírodné a bezpečné zloženie.
 • Nespôsobuje začervenanie a štípanie očí.
 • Veľmi dobrý pomer cena/množstvo a taktiež cena/kvalita.
 • 100% garancia vrátenia peňazí – táto možnosť sa však vzťahuje iba na neotvorené balenia a do 15 dní odo dňa obdržania zásielky.

Gigalash MÍNUSY

 • Stmavnutie rias sa vo väčšine prípadov nekoná.

Najlacnejšie môžete kúpiť TU

Naše hodnotenie:  9,7 

#2 HairPlus

Recenzia Hairplus

Zložením kvalitný stimulant v podobe rastového fluidu HairPlus preukázateľne predlžuje a zahusťuje riasy, navyše zvýrazňuje farebný pigment rias a obočia (riasy sú hrubšie a pôsobia tmavšie). Takúto zmenu na vás isto každý postrehne a možno ani ľudia vo vašom okolí nebudú veriť, že ten dlhý vejár okolo vašich očí sú vaše vlastné riasy. Odporúčame prečítať si recenzie množstva spokojných užívateliek na internete.

Prečo je FacEvolution HairPlus účinný?

“HairPLUS je unikátny prípravok obsahujúci komplex vysoko účinných biopeptidov, ktoré dokážu riasy predĺžiť, zhustiť a zlepšiť ich kvalitu. Vitamíny A, C, E, panthenol a výťažky z kvetov zaistia prenos aktívnych látok a výživu očného okolia a obočia.”

Zloženie je úplne bezpečné, prírodné – bez akýchkoľvek nežiaducich reakcií.

Hairplus je preto veľmi dobre znášaný a pri dodržaní základného pravidla – fluid nanášať opatrne ku korienkom mihalníc, nie do oka – sa môže iba vo výnimočných prípadoch, hlavne v začiatkoch používania, vyskytnúť slabé svrbenie alebo začervenanie očí.

HairPlus – základné čísla

Pomer cena/balenie

Investíciu do tohto čarovného sére treba zvážiť. Je totiž vyššia – za 4,5ml ampulku zaplatíte 85€. V prepočte to však môžete prirovnať jednej či dvom návštevám kozmetického salónu, kde by ste si napríklad dali urobiť 3D mihalnice, len s tým rozdielom, že pri pravidelnej aplikácii HairPlus vám začnú rásť vlastné pevné a hrubé riasy a toto sérum vám pri pravidelnom používaní vydrží až 3 mesiace.

Frekvencia používania

Sérum HairPlus sa nanáša 1 krát za deň, večer po dôkladnom odlíčení očí. Prípravok nanášajte s veľkou opatrnosťou, tak ako tekutú očnú linku. I v prípade takejto dekoratívnej kozmetiky si predsa oko chránite, len s tým rozdielom, že pri nehode s čiernou linkou máte „len“ zafarbené očné bielko, no pri HairPlus je riziko podráždenia očí.

Prvé výsledky

Pri pravidelnej každodennej aplikácii môžete už po 3-4 týždňoch pozorovať výrazné prírastky v dĺžke rias. Najskôr vás asi zaujmú dlhé prerývané trsy, po dvoch mesiacoch sa sa riasy v dĺžke a kvalite zrovnajú a rovnomerne zahustia.

Výdatnosť balenia

Jedno balenie s objemom 4,5 ml vystačí minimálne na 10 – 12 týždňov. Po dvoch mesiacoch dennodenného nanášania sa odporúča aplikovať sérum v udržiavacej fáze 1-2 krát týždenne.

Pre viac informácií – kompletná recenzia HairPlus TU

HairPlus PLUSY

 • balenie, ktoré vydrží na 3 mesiace
 • bezpečné prírodné zloženie
 • spokojné užívateľky
 • vlastné dlhé riasy, väčšia hustota, tmavosť a hrúbka
 • výrazné oči aj bez použitia dekoratívnej kozmetiky, čo oceňujú hlavne ženy s alergiami na riasenky a očné linky
 • použitie na mihalnice aj na chĺpky obočia

HairPlus MÍNUSY

 • vyššia cena – 80€
 • potreba zvýšenej opatrnosti pri aplikovaní, nemalo by sa zasiahnuť oko

Najlacnejšie môžete kúpiť TU

Naše hodnotenie:  9,3 

#3 Miralash

Recenzia Miralash

Ak máte riasy oslabené a vypadávajúce a žiadna maskara nedokáže splniť to, čo sľubuje, vyskúšajte dermatologicky testované zloženie séra Miralash, ktoré bolo namiešané tak, aby pri kontakte s okom nedochádzalo k akejkoľvek alergickej reakcii alebo začervenaniu.

Výrobca udáva, že

 • riasy predlžuje a zahusťuje;
 • spôsobuje prirodzené stmavnutie rias;
 • prvé výsledky sa dostavia už po krátkej dobe používania (po 2 týždňoch);
 • 67% testovaných žien si všimlo zlepšenie v hustote rias, 80% zaznamenalo silnejšie riasy a 87% z nich potvrdilo celkové zlepšenie stavu rias;
 • nespôsobuje podráždenie, začervenanie ani alergie. Testy boli vykonané radom dermatológov a alergológov.

Prečo je Miralash účinný?

Špeciálna receptúra Miralash bola vyvinutá z najkvalitnejších prísad. Ich účinok a bezpečnosť boli potvrdené v laboratórnych testoch. Obsahuje Biotynoyl tripeptide–1, ktorý sa overil ako účinná látka pre podporenie rastu vlasov, stimuláciu vlasových folikulov, zlepšenie mikrocirkulácie v pokožke a oddialenie starnutia korienkov chĺpkov, vlasov, či rias. Výsledkom sú riasy posilnené v raste a dostatočne vyživené. Zároveň táto ingrediencia nespôsobuje žiadne nežiaduce vedľajšie účinky. Panthenol, prírodné výťažky ženšenu a pŕhľavy sa zase dôkladne starajú o citlivú pokožku v oblasti očí.

Miralash – základné čísla

Pomer cena/balenie

Jedno balenie Miralash obsahuje 3 ml roztoku za cenu 39€. Tento prípravok na rast rias môžete zakúpiť iba u oficiálneho predajcu na internete. Ak sa rozhodnete pre kúpu dvoch balení, výrazne ušetríte nielen na predraženom poštovnom(10-12€), ale aj na samotnom prípravku – výsledná suma 65€.

Frekvencia používania

Miralash nanášajte ku korienkom rias 1 krát denne každý večer po dôkladnom odlíčení očí aspoň po dobu 2-3 mesiacov.

Prvé výsledky

Prvé výsledky na sebe môžete spozorovať po 2 týždňoch používania, najvýraznejšie sa účinky Miralash prejavia po 3 mesiacoch pravidelnej aplikácie. Riasy zostanú silnejšie, dlhšie a hrubšie, začnú rásť i na miestach, kde už predtým nerástli. Ak ste po istej dobe už s kvalitou a množstvom svojich rias spokojná, môžete z intenzívnej fázy prejsť kedykoľvek na fázu udržiavaciu, kedy stačí Miralash nanášať iba 2 krát týždenne.

Výdatnosť balenia

Toto „mini“ balenie má pri opatrnej aplikácii výdatnosť až na 4-5 mesiacov. Pri investícii do dvoch balení (65€) tak získate kúru pre podporu rastu rias a ich udržanie v dobrej kvalite až na trištvrte roka.

Pre viac informácií – kompletná recenzia MiraLash TU

Miralash PLUSY

 • riasy sa stali pevnejšie, podrástli a stmavli
 • patentované, dermatologicky testované a bezpečné zloženie
 • garancia vrátenia peňazí
 • výhodná cena za dvojbalenie + poštovné zadarmo

Miralash MÍNUSY

 • zatiaľ málo reálnych recenzií
 • v niektorých prípadoch sa riasy nezahustili, iba prestali vypadávať

Najlacnejšie môžete kúpiť TU

Naše hodnotenie:  8,3 

 

 

GIGALASH

asdsadadasd

30 EUR

 • Vlastné posilnené mihalnice
 • + Veľmi dobrý pomer cena/množstvo+ Veľmi dobrý pomer cena/kvalita+ 100% garancia vrátenia peňazí+ Výsledky
 • 1. Místo
  Lorem ipsum dolor si amet, at ferri regione quo, quis lucilius elei vim te. Et eum omitt an menandri, hastoi mucius graeco liortis cu, inani et vis.
 • Gigalash - 97 %

HAIRPLUS

xfdxfdx

85 EUR

 • Spokojné užívateľky
 • + balenie, ktoré vydrží na 3 mesiace
 • 2. Místo
  Lorem ipsum dolor si amet, at ferri regione quo, quis lucilius elei vim te. Et eum omitt an menandri, hastoi mucius graeco liortis cu, inani et vis.
 • HairPlus - 93 %

MIRALASH

assxsx

65 EUR

 • Garancia vrátenia peňazí
 • + výhodná cena za dvojbalenie + poštovné zadarmo
 • 3. Místo
  Lorem ipsum dolor si amet, at ferri regione quo, quis lucilius elei vim te. Et eum omitt an menandri, hastoi mucius graeco liortis cu, inani et vis.
 • MiraLash - 84 %

Žiadne komentáre

Nechaj komentár