Zdieľaj

Kedy vlasy najviac vypadávajú?

Ako zastaviť vypadávanie vlasov – Prirodzené vypadávanie nijako neohrozuje hustotu vašej hrivy. Ak nájdete, že strácate vlasov viac, potom sa zamyslite, akú to môže mať príčinu. Najviac vlasov vypadáva na prelome augusta a septembra, pretože vlasy sú oslabené po lete.

Popri fénovaní a žehlenie, ktoré spôsobuje lámanie vlasov a dokonca aj vypadávanie, ohrozuje vlasy aj nesprávne zaobchádzanie: od farbenie, cez časté sťahovanie vlasov do copu a rýchle prečesávanie kefou, až po nepravidelné zastrihávanie končekov. Keď k tomu pripočítate následky leta, zvýšenú činnosť hormónov na jeseň, nedostatok horčíka, zinku a kremíka a stres, nemôžete sa čudovať, že sú vaše oslabené. Narušený vlas potom stratí silu udržať sa v pokožke hlavy a vypadne. A tak nie je divu, že na zemi, v umývadle, v sprche a v horšom prípade aj na ramenách a na chrbte nachádzate veľa mŕtvych vlasových vlákien.

 

V akom veku začnú vypadávať vlasy?

Ľudia sa často pýtajú v akom veku im začnú vypadávať vlasy, kedy sa začne sa tvoriť cestička, prípadne kedy sa vypadávanie zastaví. Sú to dobré otázky ale bohužiaľ na ne neexistuje uspokojivá odpoveď.

  • Vypadávanie vlasov u mužov najčastejšie začne v 20-30 rokoch.
  • Vypadávanie vlasov u žien začne často až o 10 rokov neskôr – v 30-40 rokoch.

Sú však prípady aj mladších žien s vypadávaním vlasov. Rovnako ako aj prípady mužov, ktorým začnú vlasy vypadávať oveľa neskôr.

Takže vlastne neexistuje “bezpečná” veková kategória. Odborníci však už dnes vedia dobre vyhodnotiť vypadávanie vlasov a identifikovať miesta, ktoré budú postihnuté vypadávaním.

Vedia celkom dobre určiť, aký bude predpokladaný rozsah vypadávanie vlasov – na základe týchto zistení je potom možné zvoliť vhodnú liečbu.

Pamätajte, čím skôr začnete padanie vlasov riešiť, tým skôr začnete s liečbou. Včasná liečba je vždy úspešnejší.

 

Vypadávanie vlasov po menopauze

Ak prišiel vek, kedy ste sa dostali do tzv. “Klimakterického” štádia, nebuďte z toho zdeprimovaná. Menopauza je pre ženu obdobím mnohých zmien. Obvykle prichádza medzi 45-55 rokom života. Ide o pokles hladiny hormónov, kedy žena postupne stráca svoj menštruačný cyklus a rovnako sa menia aj doteraz bežné veci. V ženskom tele sa výraznejšie spomalí metabolizmus, nastanú náhle zmeny nálad, návaly tepla či chladu. Okrem týchto ťažkostí môže prísť aj vypadávanie vlasov po menopauze.

Toto obdobie žena často nezvláda moc dobre a je sprevádzané psychickými i fyzickými problémami. Avšak nie každá žena vníma toto obdobie negatívne. Tento pozitívny prístup k danej problematike je dôležitý, pokiaľ toto konkrétne obdobie nechcete zbytočne považovať za to najhoršie vo svojom živote. Okrem iného, ​​aj na základe vašej nálady môžete bojovať s sprievodnými znakmi klimaktéria.

Ak neviete, o aké znaky ide, ponúkame vám krátky prehľad tých najčastejších: návaly horúčavy a nočné potenie, zvýšené vypadávanie vlasov, cyklicky sa opakujúca bolesti hlavy, ranné bolesti v drobných kĺboch ​​na rukách, poruchy spánku a iné. Ak aj vy na sebe sledujete tieto príznaky, obráťte sa čo najskôr na svojho lekára.

 

Vypadávanie vlasov po menopauze

Ak ste sa zmierili s daným faktom, ale chcete bojovať so sprievodnými znakmi, ako napríklad vypadávanie vlasov po menopauze, je načase zmeniť stravovacie návyky a doplniť svoj jedálniček konkrétnymi vitamíny, minerály a rastlinnými extraktmi. Určité druhy týchto látok môžu mať za následok rapídne zlepšenie a vy menopauzou prejdete bez ujmy!

Je však dôležité túto situáciu nebrať na ľahkú váhu a začať ju riešiť primárne od začiatku. Pre vaše telo budú v tomto období najdôležitejšia fytoestrogény, ktoré sa nachádzajú práve v konkrétnych vybraných potravinách alebo výživových doplnkoch. Majte na zreteli, že hlavne vypadávanie vlasov po menopauze môžu konkrétne hormóny maximálne zamedziť a tým prispieť vašej väčšej pohode.

 

Úprava vlasov počas vypadávanie

  • Aké účesy sú najlepšie pre riedke a vypadávajúce vlasy? Dlhé vlasy predstavujú pre vlasové korienky záťaž, čo je dôvod, prečo je dobrý nápad, aby ste si vlasy nechali skrátiť, ak vykazujú známky rednutie. Dobrou správou je, že existuje mnoho módnych účesov z ktorých si môžete vybrať.

 

  • Ako často si umývať vlasy? Vypadnuté vlasy sa medzi jednotlivými umytiami hromadí, čo vyzerá ako keby ste pri umývaní stratili veľa vlasov. Umývajte si vlasy tak často, ako je to možné, pretože tak budete mať presný prehľad o vypadávanie svojich vlasov a Vaše vlasy budú vyzerať skvele. Odporúčame vlasy umývať šampónom proti vypadávaniu vlasov a používať aj kondicionér proti vypadávaniu vlasov aby ste znásobili účinok.

  • Aký kefu alebo hrebeň používanie? Vyberte si kefu s mäkkými štetinami alebo masážne kefa, ktorý pomôže stimulovať pokožku hlavy a podporiť cirkuláciu krvi do vlasových folikulov. Jemné vlasy majú tendenciu sa zapletať, takže češte opatrne a za vlasy neťahajte.

 

  • Ako si môžem najlepšie upraviť vlasy? Použite produkty, ktoré maximalizujú objem vašich vlasov. Šetrné farbenie vlasov môže pomôcť pridať kontrast a jemný melír vizuálne pridáva 20% objemu. Na zahustenie vlasov sa často používa zahusťovač vlasov.

 

  • Ako mám riešiť vypadávanie vlasov so svojím kaderníkom? Buďte úprimní a prekonzultujte svoje možnosti ešte pred tým, než si dáte ostrihať a upraviť vlasy.

 

Ako zastaviť vypadávanie vlasov – Odporúčané produkty

Kladné recenzie môžete nájsť na tento výrobok:

Vitamíny pre vlasy RENOVIX

Vitamíny na vlasy RENOVIX obsahujú vyváženú zmes účinných látok, vitamínov a minerálov pôsobiacich zvnútra na korienky vlasov pre – silnejšie vlasy, oživenie slabých vlasov a zastavenie vypadávajúcich vlasov.

Ale na trhu je v predaji celý rad funkčných ďalších prípravkov.

Žiadne komentáre